Prominent & Leading Manufacturer from Ambala, we offer complete set of clevenger apparatus, essential oil determination unit and clevenger apparatus, essential oil determination.
Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Graduated Measuring Tube (ml) | 5 ml |
Specification:
Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Capacity | 1000 ml |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Graduated Measuring Tube (ml) | 10 ml |
Specification:
Shivam Dhiman (Manager)
Perfect Glass Instrument Co.
7//16/1/1, Herman City Road, Khudda Khurd, Near Bala Sundari Mandir
Ambala - 133005, Haryana, India