Pioneers in the industry, we offer liebig condenser with screw thread connector, double surface condenser with glass connector, allihn bulb condenser with glass connector, allihn bulb condenser with screw thread connector, friedrichs condenser with drip tip & glass connector and coil condenser with glass connector from India.
₹ 188 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Size/Dimension | Socket Size - 19/26 & Cone Size - 19/26 |
| Country of Origin | Made in India |
Specification:
Discription:
₹ 293 / Piece Get Latest Price
| Length | 200 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
Specification:
₹ 233 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Size/Dimension | Socket Size - 19/26 & Cone Size - 19/26 |
Specification:
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 19/26 & Cone Size - 19/26 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 915 / Piece Get Latest Price
| Length | 200 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 263 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 375 / Piece Get Latest Price
| Length | 250 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 102 / Piece Get Latest Price
| Length | 400 mm |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Size/Dimension | Socket & Cone Size - 19/26 |
| Country of Origin | Made in India |
Specification:
₹ 375 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Length | 300 mm |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
Specification:
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Length | 125 mm |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Size/Dimension | Socket & Cone Size - 24/40 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 338 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Length | 300 mm |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 158 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Length | 250 mm |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Brand | VITRIFY |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Corrugated Box Packaging |
| Size/Dimension | Socket Size - 24/29 & Cone Size - 24/29 |
| Country of Origin | Made in India |
Shivam Dhiman (Manager)
Perfect Glass Instrument Co.
7//16/1/1, Herman City Road, Khudda Khurd, Near Bala Sundari Mandir
Ambala - 133005, Haryana, India