Leading Manufacturer of crystallizing dish with spout, evaporating dish with spout and crystallizing dish without spout from Ambala.
₹ 138.00 / Piece Get Latest Price
| Size | Diameter x Height (mm) - 100 x 50 |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | VITRIFY |
Specification:
₹ 56.00 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Diameter | 60 mm |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Sizes | Height (mm) - 30 mm |
| Capacity | 45 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | VITRIFY |
Specification:
₹ 133 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Color | Transparent |
| Material | 3.3 Borosilicate Glass |
| Size/Dimension | Diameter x Height (mm) - 100 x 50 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | VITRIFY |
Specification:
Shivam Dhiman (Manager)
Perfect Glass Instrument Co.
7//16/1/1, Herman City Road, Khudda Khurd, Near Bala Sundari Mandir
Ambala - 133005, Haryana, India